Home » PatientGO Terms – Turkish

PatientGO Terms – Turkish

PatientGO

Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA" veya "Sözleşme")

Son güncelleme tarihi: 23 Haziran 2020

Bu EULA veya Sözleşme (Gizlilik Politikamız ile birlikte) ve EULA'ya atıfta bulunularak dahil edilen tüm ilave kullanım koşulları (hep birlikte Kullanım Koşullarımız) klinik çalışmadaki katılımınız sırasında PatientGO Uygulamasını kullanımınız için geçerlidir. Kullanım Koşulları, klinik çalışmadaki (Klinik Çalışma) katılımınızı yöneten diğer koşullardan ayrıdır. PatientGO Uygulaması, bir Klinik Çalışma katılımcısı olarak yalnızca seyahatlerinizi, konaklamanızı ve masraf geri ödemelerinizi yönetebilmenizi sağlayan bir mobil uygulamadır.

Biz kimiz

Illingworth Research Group Limited, Uygulamanın sahibi ve PatientGO hizmetinin sağlayıcısıdır (bu Sözleşmede topluca "Illingworth", "biz", "bize" veya "bizim" olarak anılacaktır).

Uygulamayı kullanırken herhangi bir sorunuz olması, desteğe ihtiyaç duymanız veya herhangi bir sorun yaşamanız durumunda lütfen patientgo@illingworthresearch.com adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçin.

Sizinle nasıl iletişime geçeceğiz

 • Klinik Çalışmadaki katılımınız sırasında seyahat, konaklama ve/veya masraf geri ödemelerinizin kaydı ve yönetimi için bize sağlamış olduğunuz iletişim bilgilerini kullanarak e-posta, telefon veya SMS yoluyla sizinle iletişime geçeceğiz.

Kullanım Koşullarına uymayı kabul etmeniz halinde:

 • Uygulamayı veya Uygulamanın bir kopyasını aşağıda ayrıntıları verilen minimum sistem gereksinimlerini karşılayan herhangi bir cihaza indirebilirsiniz:
  • iOS için minimum sistem gereksinimi iPhone 6s/iOS 13 SDK;
  • Android için Android 6 işletim sistemi ve desteklenen cihazlar;
  • Web uygulamaları için Uygulama, Safari (Apple), Google Chrome ve Microsoft Edge'in en son sürümleri (geliştirme sırasında) için optimize edilir.
 • yalnızca kişisel amaçlarınız doğrultusunda, Uygulamayı bu tür cihazlarda görebilir, kullanabilir ve görüntüleyebilirsiniz;
 • Uygulamayı yüklemeniz ve izin verilen şekilde kullanmanız hususunda destek amacıyla sağlanan hasta bilgilendirme formlarını kullanabilirsiniz;
 • Şahsınıza ait olmak üzere size aşağıdaki Lisans bölümünde belirtilen şekilde Uygulama kullanım hakkı tanınmaktadır. Uygulamayı para karşılığında, başka bir karşılık ile veya ücretsiz olarak başka birine devredemezsiniz. Uygulamanın yüklü olduğu herhangi bir cihazı satmanız durumunda, satılan cihazdan Uygulamayı kaldırmanız gerekmektedir.

18 yaşın altındaysanız

Uygulamanın çocuklar tarafından kullanılmasına izin verilmemektedir (18 yaşından küçükler "Çocuk" olarak kabul edilir). Uygulamanın kullanıma sunulduğu Klinik Çalışmaya bir Çocuğun katılması durumunda, Uygulamanın yalnızca Çocuğun ebeveyni olma sorumluluğunu yerine getiren kişi tarafından indirilmesine ve kullanılmasına izin verilir; Uygulama içi tüm isteklerin Çocuk adına bu kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Gizliliğiniz

Size kişisel verilerinizi (özel nitelikli veriler dahil) nasıl ve ne amaçla işlediğimiz ve Gizlilik Politikası kapsamındaki bu verilere ilişkin haklarınız hakkında belirli bilgiler sağlarız.

Lütfen internet üzerinden yapılan iletimlerin hiçbir zaman tamamen özel veya güvenli olmadığını ve ilgili iletimin şifreli olduğuna dair özel bir bildirim bulunmasa bile, Uygulamayı kullanarak gönderdiğiniz herhangi bir mesajın veya bilginin başkaları tarafından okunabileceğini veya engellenebileceğini unutmayın.

iTunes ve Google Play koşulları da geçerlidir

Uygulamayı kullanma şekliniz, iTunes ve Google Play kuralları ve politikaları uyarınca da kontrol edilebilir; ikisi arasında farklılıklar olması durumunda, bu koşullar yerine burada belirtilen kurallar veya politikalar geçerli olacaktır.

Kullanım Koşullarında Değişiklikler

Yasalardaki veya en iyi uygulamadaki değişiklikleri yansıtmak veya sunduğumuz ilave özellikleri dahil etmek için Kullanım Koşullarını değiştirmemiz gerekebilir. Kullanım Koşullarımızı değiştirme hakkımızı saklı tutarız ve herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için düzenli olarak Kullanım Koşullarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Uygulamada Güncelleme

Zaman zaman performansı iyileştirmek, işlevselliği geliştirmek, işletim sistemindeki değişiklikleri yansıtmak veya güvenlik sorunlarını ele almak için Uygulamayı otomatik olarak güncelleyebiliriz. Bunun yerine, bu nedenlerden ötürü sizden Uygulamayı güncellemenizi isteyebiliriz. Bu güncellemeleri yüklemek istemez veya otomatik güncellemeleri kapatırsanız, Uygulamayı kullanmaya devam edemeyebilirsiniz.

Kullandığınız telefonun veya cihazın sahibi başka biriyse

Uygulamayı sizin olmayan bir telefona veya başka bir cihaza indirir veya burada kullanırsanız, bunun için sahibinin iznini almış olmanız gerekir. Telefonun veya diğer cihazın sahibi olup olmamanız fark etmeksizin, bu Kullanım Koşullarına uygunluğun sağlanmasından siz sorumlu olacaksınız.

Lisans

PatientGO mobil uygulama yazılımı, yazılım ile birlikte sağlanan veriler ve bunun tüm güncellemeleri veya ekleri, topluca "Uygulama" olarak anılır. Illingworth, Uygulamayı yalnızca ticari olmayan, kişisel amaçlarınız doğrultusunda ve bu Sözleşmenin koşullarına tamamen uygun bir şekilde indirebilmeniz, yükleyebilmeniz ve kullanabilmeniz için size geri alınabilir, münhasır olmayan, devredilemeyen, sınırlı bir lisans sağlamaktadır.

Lisans sınırlamaları

Aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul edersiniz:

 1. Uygulamayı herhangi şekilde, bütün olarak veya kısmen, bizden önceden yazılı olur alınmadan başka bir kişiye kiralamak, kiralama sözleşmesi yapmak, alt lisans sağlamak, ödünç vermek, kullandırmak veya başka bir şekilde kullanıma sunmak;
 2. Uygulamanın normal kullanımının parçası olduğu veya yedekleme ya da işletim güvenliği nedeniyle gerekli olan durumlar haricinde Uygulamayı kopyalamak;
 3. Uygulamayı tamamen veya kısmen tercüme etmek, birleştirmek, uyarlamak, değiştirmek ya da modifiye etmek veya bu Kullanım Koşullarında izin verilen şekilde Uygulamanın cihazlarda kullanılması için gereken durumlar haricinde, Uygulamanın veya bir kısmının diğer programlarla birleştirilmesine veya bunlara dahil edilmesine izin vermek;
 4. Uygulamanın tamamı veya bir kısmı için ayrıştırmak, kaynak koda dönüştürmek, tersine mühendislik uygulamak veya türev çalışmalar oluşturmak ya da bu işlemleri gerçekleştirmeye çalışmak; Uygulama ile veya başka bir programla (İzin Verilen Nesne) çalıştırılabilecek bağımsız bir program oluşturmak için gerekli bilgileri elde etmek üzere Uygulamayı kaynak koda dönüştürmek amacıyla gerekli oldukları için bu gibi eylemlerin yasak olmadığı (Telif Hakkı, Tasarımlar ve Patentler Yasası 1988, bölüm 50B ve 296A uyarınca) ve bu işlemler sırasında tarafınızca elde edilen bilgilerin:
  1. tarafımızın önceden yazılı oluru olmadan İzin Verilen Nesneyi elde etmek için ifşa edilmesi veya bildirilmesi gerekmeyen bir üçüncü tarafa ifşa edilmediği veya bildirilmediği ve
  2. ifade bakımından temel olarak Uygulamaya benzer herhangi bir yazılım oluşturmak için kullanılmadığı; güvende tutulduğu ve yalnızca İzin Verilen Nesne için kullanıldığı;
  3. kullanılan teknoloji için geçerli veya Uygulama tarafından desteklenen yürürlükteki tüm teknoloji kontrol veya ihracat yasa ve yönetmeliklerine uyulduğu sürece.

Kabul edilebilir kullanım sınırlamaları

Aşağıdakileri kabul edersiniz:

 1. Uygulamayı yasalara aykırı herhangi bir şekilde, herhangi bir yasa dışı amaç doğrultusunda veya bu koşullara uygun olmayan herhangi bir biçimde kullanmayacağınızı ya da saldırıda bulunarak veya Uygulamaya ya da herhangi bir işletim sistemine virüsler veya zararlı veriler gibi kötü amaçlı bir kod yerleştirerek hilekar veya kötücül bir eylemde bulunmayacağınızı;
 2. herhangi bir materyalin gönderimi de dahil olmak üzere, Uygulamayı kullanımınız ile ilgili olarak bize veya herhangi bir üçüncü tarafa ilişkin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyeceğinizi (bu kullanıma bu koşullar ile lisans sağlanmadığı durumlarda);
 3. Uygulamayı kullanımınız ile ilişkili olarak karalayıcı, küçük düşürücü veya başka bir şekilde kabul edilemeyecek herhangi bir materyal iletimi gerçekleştirmeyeceğiniz;
 4. Uygulamayı sistemlerimize, güvenliğe veya diğer kullanıcılarla etkileşime zarar verecek, aşırı yükleme yapacak, sistemlerimizi devre dışı bırakacak, bozacak veya performansını düşürecek şekilde kullanmayacağınızı ve
 5. sistemlerimizden herhangi bir bilgi veya veri toplamayacağınızı veya almayacağınızı ya da Uygulamayı çalıştıran sunuculara giden veya bu sunuculardan gönderilen herhangi bir iletimin şifresini çözmeye çalışmayacağınızı.

Fikri mülkiyet hakları

Dünya genelinde Uygulamaya ilişkin tüm fikri mülkiyet hakları tarafımıza aittir ve Uygulamaya ilişkin haklar için tarafınıza lisans sağlanır (satılmaz). Uygulamayı bu Sözleşmenin koşulları uyarınca kullanma hakkı dışında, Uygulama ile ilgili hiçbir fikri mülkiyet hakkınız bulunmamaktadır.

Tarafınıza yansıyan kayıp veya hasar durumunda sorumluluğumuz

Tarafımızın neden olduğu öngörülebilir kayıp veya hasardan biz sorumlu oluruz. Bu koşullara uygunluk sağlayamamamız durumunda, bu Kullanım Koşullarını ihlal etmemiz veya makul özen ve dikkati gösteremememiz neticesinde doğan öngörülebilir kayıp veya hasardan biz sorumlu oluruz; ancak öngörülemeyen kayıp veya hasardan biz sorumlu olmayız. Kayıp veya hasar, meydana geleceği aşikar ise veya bu Kullanım Koşullarını kabul ettiğinizde sizin ve bizim bunun meydana gelebileceğini biliyor olmamız durumunda öngörülebilirdir. Aksi bir durumun yasalara aykırı olacağı durumlarda, size karşı olan yükümlülüğümüzü hiçbir şekilde hariç bırakmaz veya sınırlandırmayız. Bunlara, bizim ihlalimiz veya çalışanlarımızın, temsilcilerimizin veya alt yüklenicilerimizin ihlali ya da dolandırıcılık veya hileli yanlış işlemler nedeniyle meydana gelen ölüm veya kişisel yaralanma durumları dahildir.

Malınızda meydana gelen hasardan biz sorumluyuz. Bizim temin etmiş olduğumuz kusurlu dijital içeriğin size ait olan bir cihaza veya dijital içeriğe zarar vermesi durumunda; hasarınızı onarırız veya size tazminat ödemesi yaparız. Ancak ücretsiz olarak size sunulan bir güncellemeyi uygulamanız yönündeki önerimize uyarak önlemiş olabileceğiniz hasardan veya yükleme talimatlarını doğru şekilde takip edememeniz veya tarafımızca önerilen minimum sistem gereksinimlerini sağlayamamanız nedeniyle meydana gelen hasardan biz sorumlu olmayız.

İş kayıplarından biz sorumlu olmayız. Uygulama, evde ve özel kullanım içindir. Uygulamayı herhangi bir ticari, iş veya yeniden satış amacı doğrultusunda kullanırsanız, herhangi bir kar kaybı, iş kaybı, iş kesintisi veya iş fırsatı kaybı durumundan biz sorumlu olmayız.

Uygulamaya ilişkin kısıtlamalar. Uygulama, genel bilgilendirme ve yalnızca Klinik Çalışmadaki katılımınız sırasında seyahat, konaklama ve masraf geri ödemelerinizin düzenlenmesinde size destek olmak amacıyla sağlanmaktadır. Dayanak olarak kabul edeceğiniz öneriler sunulmamaktadır. Uygulamadan elde edilen bilgilere dayalı olarak herhangi bir işlemi uygulamadan veya uygulamaktan kaçınmadan önce bir profesyonelin veya uzmanın önerisini almanız gerekmektedir. Uygulama tarafından sağlanan bilgileri güncellemek için makul çabayı göstermiş olmamıza karşın, bu bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olduğuna dair açık veya zımni olarak hiçbir beyan veya taahhütte bulunmayız.

Lütfen Uygulama ile birlikte kullanılan içeriği ve verileri yedekleyin. Uygulama ile ilgili sorunlar yaşanması durumunda kendinizi korumak için Uygulama ile bağlantılı olarak kullanılan tüm içerik ve verileri yedeklemenizi öneririz.

Kontrolümüz dışındaki olaylar. Kontrolümüz dışındaki olaylardan biz sorumlu olmayız. Uygulama için sağladığımız desteğin bizim kontrolümüzde olmayan bir olay nedeniyle gecikmesi halinde, sizi bilgilendirmek için mümkün olan en kısa sürede sizinle iletişime geçeriz ve gecikmenin etkisini en aza indirmek için eylemde bulunuruz. Bu durumda, olay nedeniyle meydana gelen gecikmelerden biz sorumlu olmayız; ancak önemli bir gecikme riski söz konusuysa bizimle sözleşmenizi sonlandırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen bizimle olan sözleşmenizi sonlandırdığınızda Klinik Çalışmadaki katılımınızı da sonlandırmış olmadığınızı unutmayın; bu katılım, bağımsız ve ayrı bir şekilde yönetilir.

We may end your rights to use the App if you break these Terms of Use.

We may end your rights to use the App at any time by contacting you if you have broken these terms in a serious way. If what you have done can be put right, we will give you a reasonable opportunity to do so.

Bu Kullanım Koşullarını ihlal etmeniz halinde Uygulamayı kullanmaya ilişkin haklarınızı sonlandırabiliriz.

 1. Uygulamayı kullanmanız da dahil olmak üzere, bu koşullar uyarınca yetki verilen tüm işlemleri durdurmanız;
 2. sahip olduğunuz tüm cihazlardan Uygulamayı silmeniz veya kaldırmanız, sahip olabileceğiniz tüm Uygulama kopyalarını derhal imha etmeniz ve bu işlemi gerçekleştirdiğinizi onaylamanız gerekmektedir;
 3. cihazlarınıza uzaktan erişerek Uygulamayı bu cihazlardan kaldırabiliriz.

Süre ve Fesih

 1. Bu Sözleşme, sizin tarafınızdan VEYA bizim tarafımızdan feshedilene kadar yürürlükte kalacaktır.
 2. Bu Sözleşmenin feshi, katılımınızın destekleyici/Illingworth'ten bağımsız olarak atanan bir üçüncü taraf tarafından yönetildiği Klinik Çalışmaya kaydınızı sonlandırmayacaktır.
 3. Uygulamayı ve tüm kopyaları mobil cihazınızdan silerek de bu Sözleşmeyi feshedebilirsiniz. Bundan önce Uygulama kullanılarak gerçekleştirilen tüm isteklerin yerine getirilmiş olduğundan emin olmanızı öneririz.
 4. Illingworth, yalnızca kendi takdirine bağlı olarak, dilediği zaman, herhangi bir gerekçe belirtmeksizin ve önceden bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın bu Sözleşmeyi askıya alabilir veya feshedebilir.

Diğer önemli koşullar

 1. Bu Kullanım Koşulları kapsamındaki haklarımızı ve yükümlülüklerimizi başka bir kuruluşa devredebiliriz. Bu gibi durumlarda mutlaka sizi yazılı olarak bilgilendirir ve devir işleminin haklarınızı etkilememesini sağlarız.
 2. Haklarınızı başka birine devredebilmeniz için bizim olurumuza ihtiyacınız vardır.
 3. Bu koşullar kapsamındaki haklarınızı veya yükümlülüklerinizi, yalnızca yazılı olarak tarafımızın olurunu almanız halinde başka birine devredebilirsiniz.
 4. Bu sözleşme, herhangi bir üçüncü tarafa bu Sözleşmenin herhangi bir koşulunu yürürlüğe koyma hakkı tanımaz.
 5. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün uygulanamaz veya geçersiz bulunması halinde, ilgili hüküm değiştirilecek ve geçerli yasa kapsamında mümkün olan en geniş ölçüde ilgili hükmün amaçlarını yerine getirecek şekilde yorumlanacaktır; diğer hükümler tam anlamıyla yürürlükte kalmaya devam edecektir.
 6. Bu Sözleşmenin yürürlüğe alınmasında gecikme yaşasak dahi, Sözleşmeyi daha sonra da yürürlüğe alabiliriz. Bu Kullanım Koşulları kapsamında yapmanız gereken herhangi bir şeyi derhal yapmanız için ısrar etmememiz veya bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz nedeniyle size karşı işlem uygulamakta gecikmemiz, bunları yapmak zorunda olmadığınız ve size karşı ileri bir tarihte işlem uygulamayacağımız anlamına gelmeyecektir.